در آخر نیز به بررسی این موضوع پرداختیم که چه نکاتی را باید در برنامه غذایی خودتان رعایت کنید تا سریعتر حالتان خوب شود و بهبود کامل بدن خودتان را به دست بیاورید. یکی از نکاتی که شاید خیلی از افراد رعایت نمی کنند، این است که تا حداقل دو روز پس از انجام عمل خودتان، به هیچ وجه دوش نگیرید و اگر هم خواستید این کار را انجام دهید، حتما جای زخم خودتان را بپوشانید. موضوع دیگری که در مورد نکات مهم مراقبت از بدن پس از عمل آپاندیس وجود دارد، این است که تا حداقل دو هفته پس از عمل خودتان، به هیچ وجه وسیله ای را جابهجا نکنید و حتی از بغل کردن کودکان یا استفاده از کیف و کیسه های خرید نیز خودداری کنید. ۴- ورزش های استقامتی، ممنوع! برخی از ورزش ها مانند دوچرخه سواری، کوهنوردی و وزنه برداری هستند که نیاز به استقامت بالایی دارند و به بدن شما فشار زیادی وارد می کنند، به همین خاطر نیاز است که از انجام آنها پس از عمل آپاندیس خودتان خودداری کنید. به طور کلی برای انجام روابط جنسی نباید فشار زیادی به ناحیه شکم وارد شده و از انجام دادن حرکات سنگین جلوگیری کنید. این موارد می تواند به جای عمل شما فشار زیادی وارد کرده و باعث کند شدن روند بهبودی شما شود؛ پس به هیچ وجه این کار را انجام ندهید و حتما برای جابجایی وسایل و کودکان از افراد دیگر کمک بگیرید.

هزینه عمل به تعرفه خدمات پزشکی، دستمزد پزشک جراح، نوع عمل جراحی و موارد دیگر بستگی دارد. همچنین صدها خدمات دیگر در هوم سرویز تحت عنوان خدمات فنی توسط همیاران متخصص هوم سرویز انجام می شود. در پایان به عنوان آخرین توصیه باید بگوییم که در کنار تمام نکاتی که گفتیم، نیاز است که حتما به نکات اختصاصی که پزشک بر اساس شرایط بدنی و عمل شما تجویز می کند دقت کافی داشته باشید و آنها را در الویت هر توصیه ای قرار دهید تا بتوانید سریعتر بهبود پیدا کنید. در این حالت برای اینکه بتوانید بهبود پیدا کنید، اولین توصیه این است که حتما پیاده روی منظم داشته باشید تا غذاها راحت تر هضم شوند و بتوانید این مشکل را حل کنید. پس از این دوره، پزشک به شما خواهد گفت که چه نوع فعالیتی را میتوانید انجام دهید و چه زمانی قادر به بازگشت به فعالیتهای عادی، از جمله فعالیت جنسی هستید. ماده ۲۸- کلیه مبالغ مذکور در این قانون و سایر قوانین از جمله مجازات نقدی، به تناسب نرخ تورم اعلام شده به وسیله بانک مرکزی هر سه سال یکبار به پیشنهاد وزیر دادگستری و تصویب هیئت وزیران تعدیل و در مورد احکامیکه بعد از آن صادر میشود لازمالاجراء میگردد.

شما بعد از عمل خودتان می توانید به راحتی به مصرف غذاهای معمولی بپردازید و هیچ مشکلی برای این موضوع وجود ندارد. ممکن است پزشک داروهایی تجویز کند تا دریابد آیا با مصرف آنها درد برطرف میشود یا خیر( غالباً داروهای مسکن یا هورمونی مانند قرصهای جلوگیری از بارداری تجویز می گردند). خیر اگر عمل برداشتن آپاندیس توسط پزشک متخصص انجام شود و مراقبتهای بعد از عمل را انجام دهید، این موضوع هیچ خطری برایتان نخواهد داشت و نیازی به نگرانی نیست. مهم نیست که قبل از عمل پیاده روی انجام می داده اید یا خیر و اصلا به این کار عادت دارید یا نه، بهتر است برای اینکه سریعتر بهبود پیدا کنید حتما هر روز به صورت منظم پیاده روی داشته باشید و سرعت مناسبی را برای پیاده روی خودتان در نظر بگیرید. چون در صورتی که این کار را انجام ندهید ممکن است که زخم شما آب خورده و عفونتی شود که این موضوع برای بدن شما اصلا مناسب نیست و می تواند روش بهبود زخم را مختل کند. چون ممکن است در روز اول اثرات داروهای بیهوشی وجود داشته باشد و نتوانید رانندگی را با تمرکز کامل انجام دهید. این نکته را هم باید بگوییم که این ورزش ها را نباید انجام بدهید تا زمانی که پزشک معالج شما از بهبودی تان مطمئن شده و به شما اعلام کند که منعی برای انجام این ورزش ها وجود ندارد.

اما نکته ای که وجود دارد این است که با رعایت تمامی نکات، ممکن است حدودا سه تا چهار هفته طول بکشد تا شما به صورت کامل بهبود پیدا کنید و بتوانید به سر کار خودتان برگردید. درمان یووئیت ممکن است شامل قطرههای ضدالتهاب یا آنتی بیوتیک همراه با داروهای مسکن باشد. این جراحی برای آپاندیس دچار التهاب حاد ( احتمال پرفوره یا گانگرن شدن یا ترومبوز شما یک سیستم وریدی پورت ) و به طور اتفاقی به طور پروفیلاکسی در طول سایر اعمال جراحی ، اندیکاسیون دارد. در صورتی که آپاندیس پاره نشود بیشتر کودکان می توانند ظرف 1 هفته پس از عمل جراحی به مدرسه بروند، ولی در غیر این صورت این بازه زمانی به 2 هفته افزایش خواهد یافت. ضربان قلب هنگام کار بدنی، یعنی زمانی که عضلات را به فعالیت می داریم، 2- 3 و حتی 4 برابر، و امکان دارد به 200 ضربه در دقیقه برسد. چرا قبل از عمل بینی نوار قلب گرفته می شود؟ به منظور جلوگیری از فقدان آب، باید به آنها آموزش دهیم که قبل و بعد از حرکات فیزیکی و نیز هنگام انجام ورزش هایی که بیش از 20 تا 30 دقیقه به طول می انجامد از مایعات استفاده کنند.

همانطور که در قسمت های گذشته نیز به این موضوع اشاره کردیم، گاهی اوقات ممکن است که پس از عمل آپاندیس، در زمینه گوارشی دچار مشکل شوید و نتوانید به خوبی غذا را هضم کنید یا با مشکلاتی مانند یبوست مواجه شوید. اگر برای شما مراجعه به کلینیک های پزشکی سخت است، می توانید از خدمات ویزیت پزشک در منزل هوم سرویز استفاده کنید تا پزشک متخصص به منزلتان بیاید و شما را معاینه کند. این نکته را مجددا تکرار می کنیم که حتما دستورات پزشک خودتان را در اولویت قرار دهید تا بتوانید سریعتر بهبود پیدا کنید. مگاکولون سمی: این وضعیت باعث گشاد شدن روده بزرگ می شود. با انجام ورزش از بد شکل شدن و شل شدن عضلات جلوگیری می کنیم و در صورتی که این تغییرات ایجاد شده باشند به کمک ورزش، آنها را از بین می بریم و یا به حداقل می رسانیم. تا حداقل دو هفته باید زخم خودتان را خشک نگه دارید تا به یک بهبود نسبی برسد و مشکلاتی مانند عفونت در آن ایجاد نشود. برای اینکه بتوانید پس از جراحی آپاندیس، سریعتر بهبود پیدا کنید و زخم های بدنتان خوب شوند، نیاز است که تغذیه مناسبی هم داشته باشید و ویتامین ها و مواد موردنیاز بدن خودتان را تامین کنید تا مواد ضروری به بدن شما برسد و زخم های شما ترمیم شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *