نیابت سلطنت او مساعدترین و ماندگارترین تلاشی بود که تا آن روز برای زنده کردن صفویه و حکومت بهنام آن سلسله صورت گرفته بود. در مدت سیزده سال بین مرگ او و فتح شیراز توسط قاجارها در سال ۱۷۹۲، که رسماً به حکومت زندیه خاتمه داد، بیشتر از هشت حریف برای جانشینی سلسلهی متزلزل زند با هم رقابت کردند. وقتی که بسیج و پایگاه های مقاومت تأسیس شد او همواره در مراکز بسیج شرکت می کرد. اواخر آوریل ۱۹۶۱، لئونید روگوزوف ۲۷ ساله که جزو ششمین گروه اکتشافی شوروی سابق بود که به قطب جنوب میرفتند (تیمی دوازده نفره که مأموریتشان ساختن پایگاهی جدید بنام ایستگاه نووولازاروسکایا در واحهٔ شیرماخر بود)، به دلیل ابتلا به آپاندیسیت حاد، وضع جسمانیش وخیم شد (کمی احساس ضعف و خستگی داشت، بعد حالت تهوع شروع شد، و کمی بعد دردی شدید در سمت راست پهلویش حس کرد) و چون خودش پزشک جراح بود، بلافاصله فهمید مشکل آپاندیس است اما از آنجا که هیچ اتاق عمل جراحی در آنجا وجود نداشت و امیدی هم به کمکرسانی نبود و تنها پزشک گروه نیز خودش بود، بنابراین و به ناچار تصمیم گرفت که با بیحسی موضعی و عدم بیهوشی کامل و توسط آینه، خودش را جراحی نموده و آپاندیس ملتهبش را خارج نماید که این کار با موفقیت انجام و خودش نیز زنده بماند؛ امروزه و پس از گذشت بیش از نیم قرن از آن زمان، برداشتن آپاندیس پیش از سفر به قطب جنوب عادی – و در بعضی کشورها مثل استرالیا، اجباری – است.

برخی بر این عقیدهاند که در طول زندگی آپاندیس نقشی نداشته و در فعالیت زیستی بدن موثر نیست. بهتر است عنوان بیخاصیتی محض را از روی آپاندیس برداریم، زیرا دانشمندان بر اساس مطالعات انجام شده، دریافتهاند کارکرد مهمی برای بدن دارد. تبصره۱- دفاع از نفس، ناموس، عرض، مال و آزادی تن دیگری در صورتی جایز است که او از نزدیکان دفاع کننده بوده یا مسؤولیت دفاع از وی برعهده دفاع کننده باشد یا ناتوان از دفاع بوده یا تقاضای کمک نماید یا در وضعیتی باشد که امکان استمداد نداشته باشد. چ- ارزش مال مسروق در زمان اخراج از حرز، معادل چهار و نیم نخود طلای مسکوک باشد. همانطور که گفته شد، آپاندیس در قسمت راست پایین شکم وجود دارد، اما در صورت بروز بیماری آپاندیسیت، درد از ناحیه وسط شکم شروع خواهد شد. همانطور که گفته شد آپاندیسیت عمدتاً با درد معده مرتبط است، اما این درد نیز میتواند در طرفین یا پشت معده احساس شود. این کار سبب می شود از وارد شدن فشار به دیواره مقعد جلوگیری شود.

با انجام ورزش از بد شکل شدن و شل شدن عضلات جلوگیری می کنیم و در صورتی که این تغییرات ایجاد شده باشند به کمک ورزش، آنها را از بین می بریم و یا به حداقل می رسانیم. این درد عمدتا در طرفین و یا حتی پشت نیز احساس میشود. به غیر از پیامهای ارسال شده از سوی مزانشیمِ دیوارهٔ عرضی، فاکتور رشد فیبروبلاستی از قلب درحال تکوین نیز همراه با ریتنوئیک اسید که از صفحه مزودرم جانبی سرچشمه میگیرد، به تکمیل رشد کبد کمک میکنند. البته لازم به ذکر است که فقط در نوبت اول یک قاشق چایخوری آهک اضافه میشود و در نوبتهای دیگر نیازی به اضافه کردن آهک زنده نیست. حالت تهوع که ممکن است به استفراغ منجر شود. آپاندیس به هضم مواد غذایی گیاهی کمک بسیاری میرساند که شاید به همین دلیل این عضو در حیوانات گیاهخوار بزرگتر از انسان است. بخشی از زائده هپاتیک (نزدیکترین ناحیه به لوله گوارشی) به عملکرد خود به عنوان مجرای تخلیه کبد ادامه داده و شاخهای از این مجرا، کیسه صفرا را تولید مینماید. شایعترین علل ایجاد زخمهای گوارشی این دو مورد هستند: عفونت با هلیکوباکتر پیلوری یا مصرف درازمدت داروهای ضدالتهاب غیرکورتونی مانند آسپیرین.

• از مصرف الکل اجتناب شود. از طرفی هم اگر آپاندیس دچار التهاب شود، نباید به دلیل داشتن کاربردهایش، آنرا نگه داشت. اگر در بدن در قسمت اطراف ناف دردی ایجاد شود، که به سمت راست و پایین شکم مربوط است احتمالا به مشکلات ایجاد شده در آپاندیس مربوط است. در صورت قطع ناگهانی درد شدید یا بروز هر یک از علائم ذکر شده باید بلافاصله به پزشک مراجعه شود، زیرا تشخیص و درمان به موقع بسیار مهم است. بهتر است علائم دقیق آپاندیسیت را شناخت تا برای تحت درمان قرار گرفتن هرچه سریعتر اقدامات لازم توسط پزشک انجام شود. ماده ۵۲۵- هرگاه شخصی عملی انجام دهد که موجب تحریک یا وحشت حیوان گردد ضامن جنایتهایی است که حیوان در اثر تحریک یا وحشت وارد میکند مگر آنکه عمل مزبور مصداق دفاع مشروع باشد. ماده ۳۲۱- اگر مجنیٌ علیه یا ولی دم فوت کند هر یک از وارثان متوفی، بدون نیاز به توافق دیگر ورثه متوفی یا دیگر اولیای دم، حق مطالبه یا اقامه قسامه را دارند.

ماده ۵۷۰- هرگاه یک استخوان از چند نقطه جدای از هم بشکند یا خرد شود یا ترک بخورد، درصورتی که عرفاً جنایتهای متعدد محسوب گردد، هریک دیه جداگانه دارد هرچند با یک ضربه به وجود آید و مجموع دیه جنایتهای مزبور از دیه عضو هم بیشتر باشد. ریشه شیرین بیان حاوی موادی است که ممکن است به کاهش گاستریت یا التهاب پوشش معده و همچنین التهاب مربوط به زخم معده کمک کند. فقدان انرژی یک نشانه رایج است که می تواند نتیجه عواملی مختلفی همچون کم خونی یا آنمی، اختلالات خواب، افسردگی، کم کاری تیروئید، بیماری های قلبی، تیروئید و … بیماری وبا و دیسانتری موجب از بین بردن این باکتریها که بسیار برای بدن ضروری هستند، میشوند. کار آپاندیس و وظایف آن در بدن چیست؟ وظایف این عضو چیست؟ این مجازاتها تنها از طریق توبه و عفو به کیفیت مقرر در این قانون قابل سقوط، تقلیل یا تبدیل است. آپاندیس به عنوان عضوی از دستگاه گوارش، ممکن است دچار التهاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *