صنعتیشدن جوامع، کاهش فعالیت و افزایش مصرف غذاهای بستهبندی و کنسروی بیش از هر زمان دیگری سلامت انسان را تهدید میکند. بعضی از مطالعات نشان می دهند که ممکن است احتمال ابتلا به بعضی از بیماری های روده ی بزرگ در صورت نداشتن آپاندیس ممکن است افزایش پیدا کند. ایشان از اعضای موفق انجمن گوارش، کبد و آندوسکوپی ایران و آمریکا هستند که بورد تخصصی و فوق تخصصی در زمینه بیماری های داخلی دارد. گفته شده است که انجام فعالیت های بدنی زیاد درست پس از مصرف غذا ممکن است به ایجاد این انسداد کمک کند. ماده ۵۳۴- هرگاه بر اثر ایجاد مانع یا سببی دو یا چند نفر یا وسیله نقلیه با هم برخورد کنند و به علت برخورد آسیب ببینند و یا کشته شوند، مسبب ضامن است. در نزدیک بینی توانایی دیدن اجسام نزدیک به وضوح بیشتر از اجسام دور است، یعنی افراد نمیتوانند اشیاء دور را ببینند اما اشیاء نزدیک را به وضوح میبینند. اما اغلب افراد در بین سنین 10 تا 30 سالگی به آن مبتلا می شوند. التهاب آپاندیس چگونه تشخیص داده می شود ؟ تاخیر در تشخیص و درمان التهاب آپاندیس پیچیدگی و عوارض ان را بیشتر می کند.

زمانیکه آپاندیس خون کافی دریافت نکند، دچار مرگ یا پارگی و ترکیدن می شود. مثلا در 15% افراد پس از بروز اولین علائم مربوط به آپاندیس، حدود 36 ساعت طول می کشد تا آپاندیس دچار پارگی شود. رفلاکس معده، زخم معده و نفخ معده از شایعترین مشکلات در افراد دچار درد معده هستند. چه کسی دچار التهاب آپاندیس می شود ؟ وقتی شما در بیمارستان هستید، تحت معاینات بالینی و شرح حال گیری قرار می گیرید. 4. در این مرحله جراح پایه ی آپاندیس را با گیره ای می گیرد و گیره را به سمت انتهای آپاندیس کمی حرکت می دهد و بخیه ای را در ابتدای آن قرار می دهد. بخشی از لولهٔ گوارش پستانداران است که بین روده باریک و مخرج قرار دارد و شامل کورروده cecum و پسروده Colon و راستروده Rectum است. روده باریک نسبت به روده بزرگ، فاقد کیسهوارسازی (هوستراسیون، Haustration) است. آپاندیست بافت کیسه مانند کوچکی در ابتدای روده ی بزرگ (روده ی کور) است. آپاندیست حاوی باکتری است،زمانی که مایع مخاطی یا مدفوع دهانه ی ارتباطی آپاندیس با روده ی کور را مسدود کند، آپاندیس ملتهب می شود و به اصلاح می گویند شخص آپاندیس گرفته است. تشخیص آپاندیس در کودک سخت است و ممکن است باور والدین بر این باشد که کودک فقط از یک درد شکمی ساده رنج میبرد؛ اما باکتریهایی که میتوانند به آپاندکتوم منجر شوند، باعث انسداد آپاندیس در نوزاد میشوند.

چگونه یک پزشک، آپاندیس را تشخیص میدهد؟ افراد مبتلا شده به التهاب آپاندیس معمولاً درد در قسمت مرکزی شکم را تجربه می کنند. در آپاندیسیت مزمن بسیاری از افراد ممکن است علائم آپاندیسیت را داشته باشند، ولی به زندگی عادی خود ادامه میدهند تا کم کم به آپاندیسیت حاد تبدیل شود. زمانیکه آپاندیسیت به صورت حاد است، علائم هم شدیدتر میشوند و بطور ناگهانی در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت این علائم ظاهر میشوند. در این نوع دیسمنوره معمولا درد چند ساعت قبل یا همزمان با خونریزی قاعدگی شروع شده و حداکثر دو تا سه روز طول می کشد. این انقباضات بر اثر ترشح پروستاگلاندین (prostaglandins – یک هورمون که توسط دیواره داخلی رحم تولید می شود) به وجود می آید. در واقع، امروزه ما میدانیم که اختلالات اولیه بر اثر وجود ماده ای به نام پروستاگلاندین به وجود میآید. ماده ۴۰۴- اگر شخصی بدون آسیب رساندن به حدقه چشم دیگری، بینایی آن را ازبین ببرد، فقط بینایی چشم مرتکب، قصاص میشود.

اگر به دلیل وجود مواد زائد و حتی مدفوع، مجرای آن مسدود شود، بر اثر رشد میکروبها، عفونت آپاندیس ایجاد خواهد شد. اما در مورد خانم های جوان باید بیشتر دقت کرد، زیرا دردهای تخمدانی ممکن است با درد آپاندیسیت اشتباه شود و در صورتی که جراحی صورت بگیرد، ممکن است درصدی چسبندگی ایجاد می شود. جراحی آپاندیس با روش های مختلف و کم ضرر تری مثل لاپاروسکوپی نیز می تواند انجام شود. به محض تشخیص آپاندیس برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می شود که مصرف آن تا زمان پس از عمل نیز ادامه خواهد داشت. گاهی اوقات آپاندیسیت مزمن، ممکن است روزها، هفتهها، ماهها و حتی سالها تشخیص داده نشوند. تشخیص و درمان زود هنگام آپاندیس بسیار اهمیت دارد به ویژه در بین افراد آسیب پذیر یعنی کودکان و سالخوردگان عدم تشخیص و درمان به موقع حتی می تواند منجر به مرگ شود. حدود 7% از افراد در ایالات متحده آمریکا تجربه این التهاب را داشته اند. ایشان تخصص و تجربه بالایی در درمان مشکلات مربوط به داخل بدن دارند و از مدرن ترین تجهیزات و دستگاه های پیشرفته برای درمان بیماران خود استفاده می کند.

1. این تصویر مربوط به عمل آپاندیس یک خانم است که برای جراحی دیگر بافت شکمی وی شکافته شده است. از آنجاییکه کارکرد مهمی برای آپاندیس در بدن شناخته نشده است به منظور جلوگیری از عفونت احتمالی و پیچیدگی هایی که در آینده ممکن است پیش بیاید به محض باز شدن شکم به علت هر عملی، آپاندیس را خارج می کنند. 5. سپس جراح زخم را با بخیه دیگری محکم می کند و مطمئن می شود که زخم به هیچ عنوان باز نخواهد شد. عمل جراحی آپاندیس یا آپاندکتومی با بی هوشی عمومی انجام می شود، بنابراین احتمالا نتوانید رانندگی کنید و باید از شخص دیگری درخواست نمایید تا منزل شما را برساند. 7 .در این مرحله جراح، آپاندیس را از نقطه ی بالای بخیه و زیر گیره قیچی کرده و به طور کامل جدا می کند. 3. در مرحله ی بعد با قیچی جراحی آپاندیس را جدا می کنند به طوریکه تا نقطه اتصال با روده کاملاً جدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *